akce, dílna, workshop
16.9.2020 od 16:00
Chrudim

Akce pro veřejnost:

středa 16. září

Od 16.00 do 18.30 hodin je na dopravním hřišti v Městském parku připravena akce Na kolo jen s přilbou. Vstupenkou bude cyklistická přilba a kolo. Účastníci splňující tyto podmínky získají slosovatelný žeton. Proběhne slosování o drobné ceny. Pro děti i pro rodiče budou připravena stanoviště partnerů Besip, Městské policie, Policie ČR, ČČK a dalších. Akce se bude konat pouze v případě příznivého počasí.

S Klubem českých turistů se můžete vydat na výšlap z Nasavrk do Chrudimi, délka trasy 12–15 km. Sraz je v 9.30 hod. na autobusovém nádraží, odjezd v 9.45 hod.

Čtvrtek 17. září

Od 9.00 do 11.00 hodin proběhne dopravní akce v MŠ Strojařů s názvem Na červenou stůj, která je zaměřena na zásady bezpečného přecházení a pohybu na silnici, používání cyklistické helmy a reflexních materiálů, ale i na základy ošetření drobných poranění (ve spolupráci s Městskou policií, Policií ČR, Střední školou zdravotnickou a sociální Chrudim a ČČK).

Vycházkové rozjímání a putování chrudimským parkem s Tiborem Schwarzem. Vycházka přírodou je ideální pro duševní pohodu. Přijďte poznat přírodu babího léta v Chrudimi. Sraz je v 9.30 hodin před denními stacionáři a budovou bývalého IVTAS. V případě nepříznivého počasí se uskuteční vyprávění z cest naší přírodou v prostorech Denního stacionáře Pohoda.

Pátek 18. září

Pátek se ponese v duchu koloběžkování. Fitkoloběh je jízda na koloběžce spojená s různými druhy cvičení pod vedením zkušeného lektora. Volnočasová outdoor aktivita určena všem generacím bez rozdílu věku a fyzické kondice. Tento den si můžete koloběžek doslova užít. A to zdarma. Je připravena dopolední vyjížďka s instruktorem v čase od 9.00 do 10.00 hodin a od 10.00 do 11.00 hodin (technika, bezpečnost, základy jízdy na koloběžce), možné je připravit hodiny i pro maminky s dětmi i seniory. 

V průběhu dne budete mít možnost půjčit si koloběžku. Den předem je nutno provést rezervaci na telefonu 776 759 744 nebo www.fitkolobeh.cz, půjčení max. na 2 hodiny v čase 11.00–16.00 hod. 
Na odpoledne je připravena v čase od 16.00 odpolední zážitková jízda – výjezd na Báru, sraz u Tesca v 16.00 hodin. I na tuto odpolední vyjížďku je třeba předem provést rezervaci na výše uvedených kontaktech.

Sobota 19. září

S Nordic walking Chrudim se můžete se zúčastnit CYKLOPUTOVÁNÍ CESTOU NECESTOU – sraz v Chrudimi u startu fit okruhu ve 13 hod, ve Slatiňanech z parku před ZŠ ve 13.15 hod. Navštívíme pietní místo evangelický hřbitov Kunčí, zříceninu hradu Žumberk, zastavíme se u Bartolomějské štoly v Lukavici a na závěr je pro účastníky zajištěna prohlídka zámku ve Slatiňanech. Časová náročnost je odhadem 4–5 hodin, vzdálenost okruhu z Chrudimi 26 km, ze Slatiňan 20 km. Bližší informace Pavla Šimonová, tel. 739 031 081

S Klubem českých turistů se můžete vydat na procházku okolím Chrudimě o délce 10 km. Sraz v 9.00 hod. před infocentrem, odchod v 9.15 hod. 

Neděle 20. září 

Můžete se přidat na desetikilometrový pěší výlet po okolí Chrudimi. Sejdeme se v 10 hod u podchodu u autobusového nádraží v Chrudimi, v Rabštejnské Lhotě si prohlídneme přírodní památku Na Skalách, projdeme Rekreační lesy Podhůra, u rozhledny Bára máme zajištěné občerstvení a na závěr navštívíme zámecký park ve Slatiňanech. 
Akce s Nordic walking Chrudim - Prohlídky zámku a parku budou účastníkům hrazeny, na každou z akcí je z organizačních důvodů omezený počet na 24 účastníků. Bližší informace k organizaci najdete na webových stránkách NW CHRUDIM.  Na zdravý způsob uvedení se do pohybu se těší Pavla Šimonová, tel. 739 031 081.

Pondělí 21. září 

Ti z Vás, kteří se v květnu zapojili do kampaně „Do práce na kole“ se mohou těšit na vyhodnocení akce v roce 2020. Budeme rádi, když se potkáme od 16.00 hodin v Novém Místě u Slatiňan (na cyklostezce Chrudim – Slatiňany). Hodnocení proběhne v kategoriích PRAVIDELNOST TÝMŮ 2020 a VÝKONNOST PRO DOBROU VĚC 2020. Pro účastníky, kteří byli v květnu zaregistrováni a budou mít nákrčník či tričko kampaně bude vedle cen zdarma připraveno i občerstvení. Těšíme se Vás

Úterý 22. září

program u MŠ Dr. Malíka „Tady bydlí děti“ zaměřený na prevenci úrazů u dětí v roli chodce, cyklisty, bezpečná cesta do školy, ošetření drobných poranění a poskytování první pomoci apod. (ve spolupráci s Městskou policií, Policií ČR, Střední školou zdravotnickou a sociální Chrudim, ČČK)
Den bez aut 2020 – 22. září - společnost Arriva Východní Čechy, a. s. připravila ve spolupráci s městem Chrudim pro cestující jízdné v rámci MHD zdarma.

Podrobnější, případně doplněný program najdete na webových stránkách Zdravého města Chrudim chrudim.eu/zdrave-mesto nebo na facebookovém profilu Zdravého města Chrudim.