výstava
14.1.2018 od 23:59
Chrudim

Výstavní síň v Divadle Karla Pippicha

IVANA ŠTENCLOVÁ

Dílo absolventky Akademie výtvarných umění v Praze Ivany Štenclové patří k pozoruhodným, stále se vyvíjejícím a rozšiřujícím celkům vymykajícím se jednoznačnému uchopení – její formální záběr je totiž tak široký, že jeho nejpravdivější charakteristikou může být snad jen: experiment. Zcela koherentní je zato námětová složka, kterou autorka v mnoha různých médiích zkoumá – je to především reflexe vlastního intimního a rodinného života – a výsledek, mající většinou charakter závěsného díla. Takové práce návštěvníci spatří i na přítomné výstavě nazvané Ab ovo, doslova tedy od vejce, přeneseně pak od počátku. 

 

Muzeum barokních soch

www.barokochrudim.cz

Otevírací doba: sobota, neděle, svátky 9–12 13–17  

V Muzeu barokních soch je umístěn trojrozměrný model města Chrudim v měřítku 1:500. Model je pojat jako soudobá veduta. To znamená, že zachycuje co možná nejpřesněji podobu města k dubnu 2015, kdy byly shromážděny podklady k jeho vzniku. Protože si autoři modelu z VIZarch studia uvědomují potenciální důležitost podobného díla pro budoucnost, kladli extrémní důraz na přesnost a věrnost realitě. Model je sice graficky abstrahován, geometricky však odpovídá realitě s přesností na deset centimetrů a je tak nejkomplexnějším zobrazením města v jeho historii.

 

Regionální muzeum v Chrudimi

Široká 86, Chrudim, 469 620 330, info@muzeumcr.cz, www.muzeumcr.cz 
Návštěvní doba: Út–Ne 9–12, 12.30–17

Stálé expozice:
MOZAIKA Z DĚJIN REGIONU
PLAKÁTY ALFONSE MUCHY
LIDOVÝ NÁBYTEK

Výstavy:

KAREL WAGNER, OBRAZY Z VYSOČINY 

Malíř krajin Vysočiny i zátiší, Karel Wagner, žil a tvořil v Kameničkách. Maloval rád a celým srdcem, Kameničky a zákoutí Vysočiny mu učarovaly. Rozkvetlé louky, vyzrálá pole, chalupy a cesty, ve všech ročních obdobích. Stal se svým dílem věrným kronikářem tamějšího kraje. Výstava potrvá do 28. ledna 2018.

TO JSME DOMA MĚLI TAKY 

Pamatujete fotoaparáty Zenit, Praktica, televize Tesla a Merkur, tranzistoráky, gramofonové desky, šaty z krimplenu, dekorace z chemlonu, dárková mýdla Šeřík, nebo třeba fronty na knihy a na maso každý čtvrtek? Tak tuto dobu si připomeneme na výstavě, na které si mnozí řeknou: „To jsme doma měli taky.“ Výstava bude otevřena do 25. února 2018.

NA HROMNICE, UDĚLEJ SI SVÍCE

Výroba máčených svíček Hromniček, seznámení s tradicí Hromnic. Pojďme zahnat temnotu. Vstupné obvyklé, výroba svíčky 10 Kč. 

Pátek 2. února od 9 do 12 hodin (pololetní prázdniny) 

 

Muzeum loutkářských kultur • od 8. do 26. ledna z provozních důvodů zavřeno

Břetislavova 74, 537 60 Chrudim, 469 620 310, puppets@puppets.cz, www.puppets.cz, www.facebook.com/mlk.cr

 

Pod Širokými schody

Vodní zdroje Chrudim, U Vodárny 138, 469 637 101, vz@vz.cz, www.vz.cz

Návštěvní doba: Po–Pá 8–16

PŘÍRODNÍ KRÁSY ARGENTINSKÉ PATAGONIE

Výstava potrvá do pátku 26. ledna 2018.

Návštěvní doba: Po–Pá 8–16

 

Galerie Art

Světlana a Luboš Jelínkovi, www.galerieart.cz, návštěvní doba: Po–Pá 14–17.30, So 9–11.30

IVANA LOMOVÁ • OBRAZY A GRAFIKA 

Nejnovější práce přední české umělkyně střední generace, navazující na nejlepší tradice hyperrealismu. Výstava potrvá do 5. ledna 2018.