akce, dílna, workshop
12.7.2018 od 09:00
Regionální muzeum

Regionální muzeum v Chrudimi

Široká 86, Chrudim, 469 620 330, info@muzeumcr.cz, www.muzeumcr.cz 
Návštěvní doba: Út–Ne 9–12, 12.30–17

Pes, věrný přítel člověka

Přes prázdniny si pro Vás Regionální muzeum v Chrudimi připravilo výstavu věnovanou našim čtyřnohým přátelům, psům. Výstava pod názvem PES, věrný přítel člověka provede malé i velké návštěvníky procesem zdomácnění psů. Výstava je členěna na celkem 14 zastavení věnovaných blízkým i vzdáleným předkům psa domácího, psům ve službách aristokracie, ale i ve službě člověka obecně, českým rasám psů, řeči těla psů a dalším neméně zajímavým tématům. Přímo ve výstavě je vytvořeno několik dioramat. Těšit se návštěvníci mohou například na smečku vlků číhající u pravěké jeskyně či přehlídku vycpanin loveckých psů a kde jinde, než v jejich oblíbeném prostředí, v lese. Co by to bylo ale za výstavu, na které bychom zapomněli na pro nás tak typického pejska „gaučáka“. Na své si přijdou i milovníci umění. Na výstavě bude prezentováno na několik desítek uměleckých i užitých předmětů s tématikou psa. Na děti čekají hravá zastavení.

Souběžně proběhne výstava CANIS PICTUS, Pes a historické fotografii 1839 - 1918. Vystavena je unikátní soukromá sbírka Michala Císařovského téměř stovky historických fotografií a jejich reprodukcí. Mezi mnoha zajímavými snímky najdete třeba i nejstarší známou fotografii čínského naháče z Bombaje z doby okolo roku 1860. Výstava je doplněna i několika historickými fotoaparáty

Výstava potrvá do 2. září.

Výstavy zároveň doprovodí akce:

DOBRÝ SKUTEK PRO PEJSKY

V rámci výstavy konané ve spolupráci s Kynologickým klubem v Chrudimi a Psím útulkem Chrudim bychom rádi pomohli všem pejskům v chrudimském útulku.

Proto bychom chtěli požádat všechny, kteří mají doma nepotřebné hračky (plyšové i gumové) a byli by je ochotni věnovat chlupáčům v útulku, nechť tak učiní. Pomohou tak zabavit pejsky při jejich čekání na nový domov. Uvítáme i psí granule a pamlsky.

Sběrné místo je po dobu konání výstavy od 14.6. – 2.9. 2018  v pokladně REGIONÁLNÍHO MUZEA V CHRUDIMI v běžné otvírací době.

Za pejsky DĚKUJEME!

PSÍ SOBOTA V MUZEU

Na poslední prázdninovou sobotu si pro Vás Regionální muzeum v Chrudimi připravilo sobotu plnou her, tvořivých dílniček a psích překvapení. Jedno překvapení můžeme prozradit  ale už nyní, a sice velkolepou přehlídku psích kamarádů Guccika a Hopyka, kteří nás provedou světem psí módy. Na zručné i méně zručné návštěvníky budou čekat dílničky, společně si vyrobíme například ozdobnou brož s pejskem. Pro naše nejmenší bude připravena „Alíkova psí herna“.  Na všechny milovníky psů se budeme těšit v sobotu 1. září 2018 od 9 do 13 hodin.