výstava
12.9.2019 od 00:00
Resselovo náměstí

Ukazujeme proměny a inspirujeme

Rozkvetlé parky a čisté ulice, fasády domů natřené, památky opravené. Tak kdyby to vypadlo v každém městě, městečku a vesnici… To je sen mnohých z nás. My se tento sen snažíme naplňovat. Jak? Již několik let pořádáme výstavu Má vlast cestami proměn, která přináší svědectví o proměnách zanedbaných míst v místa upravená a užitečná.

Prostřednictvím fotografií a příběhů prezentujeme stav před rekonstrukcí a po ní. Každý rok na výstavě uvidíte opravy různorodých staveb – od sakrálních objektů, přes obecní úřady, školy, zastávky, multikulturní centra, náměstí a návsi, po krajinářské úpravy v parcích a sadech. Do samotných rekonstrukcí se mnohdy zapojují místní obyvatelé.

Výstavu pořádá Asociace Entente Florale CZ - Souznění, z.s. ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Partnery výstavy jsou kraje České republiky a spolupracuje řada dalších organizací a institucí.Výstavou děkujeme tvůrcům proměn za jejich úsilí vytvářet hezčí a užitnější prostředí pro nás všechny. 

Nejhezčí proměny každý rok oceňujeme. Hodnotí je veřejnost v den zahájení na Vyšehradě a po celý rok na webu, a také odborná porota architektů od vedením pana arch. Josefa Pleskota.

 

Muzeum barokních soch v soutěži o nejlepší proměnu

Rekonstruované Muzeum barokních soch spolu s Klášterními zahradami soutěží o nejlepší proměnu v přehlídce Má vlast cestami proměn – Příběhy domova.

V soutěži se představuje celkem 110 projektů. Kromě odborné poroty architektů rozhodne o vítězi také veřejnost, a to hlasováním na webu. Dáte i vy hlas našemu želízku v ohni?

 

Výstava je umístěna na Resselově náměstí v Chrudimi.