divadelní představení
12.9.2019 od 00:00
Chrudim

Divadelní předplatné podzim 2019 „A“

Gedeonův uzel • Johnna Adams

"Výsostně intimní dialog matky a učitelky jejího syna, který s každou odprožitou vteřinou stále čitelněji míří ke katarznímu prozření. Prozření, které nešetří ani jednu z protistran, natož diváka. Uf! Duši rozebranou na součástky pozvolna skládám zpět a doporučuji tuto emotivní sondu do nebezpečí společenských předsudků a povrchních škatulek neminout! S obdivem tleskám oběma herečkám za věrohodnost a především pak za odvahu tenhle nemilosrdný duel repetetivně podstupovat!"

Hrají: Vilma Cibulková, Alžběta Stanková

Uvádí Agentura VIP Art Company

Čtvrtek 19. září v 19 hodin • Divadlo Karla Pippicha

 

PLNOU PAROU • René Heinersdorff

Sauna osamělého luxusního wellness hotelu, tajná pracovní a milostná schůzka, touha po dítěti a potřeba sponzorského daru, to jsou atraktivní ingredience pro brilantní komedii plnou záměn a zmatků, která ale končí laskavým smířením.

Hrají: Lenka Vlasáková, Miroslav Etzler, Jan Dolanský, Petra Horváthová / Alena Doláková, Richard Trsťan

Uvádí Divadlo Palace Praha.

Čtvrtek 17. října v 19 hodin • Divadlo Karla Pippicha

 

TŘI VERZE ŽIVOTA • Yasmina Reza

Dva manželské páry prožijí během jednoho večera tři varianty téhož večírku a diváci tak mohou nahlédnout do životních situací, které jsou výsledkem těchto náhodných posunů. Je to jako v životě, kdy stačí jedno špatně zvolené slovo ve špatnou chvíli a je všechno jinak.

Hrají: David Prachař, Linda Rybová, Igor Chmela, Jana Janěková ml.

Uvádí Divadlo Verze Praha.

Čtvrtek 24. října v 19 hodin • Divadlo Karla Pippicha

 

BRATR SPÁNKU • Robert Schneider, Kateřina Tučková

Strhující příběh lásky Johanese Eliase Aldera, chlapce s výjimečným hudebním nadáním. V prostředí komunity zapadlé vesnice jakákoli výjimečnost budí podezření, i když jde o genialitu. Ve zdejších krutých podmínkách nikoho nezajímá kluk, který má zřejmě mnohem větší nadání než Mozart. Málokdo si totiž jeho nadání vůbec povšimne – snad jen přítel Petr a dívka Elsbeth. Ostatní věnují mnohem větší pozornost jeho fyzickému handikepu. Co asi může být zač ten kluk se žlutýma očima?

Stejnojmenný román se stal záhy po svém vydání v roce 1992 literární senzací. Na českých divadelních prknech se objeví vůbec poprvé, a to v adaptaci spisovatelky Kateřiny Tučkové.

Hrají: Jacob Erftemeijer, Tomáš Červinek, Denisa Barešová, Jan Novotný, Andrea Buršová, Tomáš Petřík, Marie Štípková, Jan Řezníček, Natálie Řehořová, Bohdana Pavlíková, David Punčochář, Réka Derzsi, Marek Pospíchal, Luboš Veselý, Oskar Hes, Jiří Weiner, Vlastimil Žwak.

Uvádí Švandovo divadlo Praha.

Středa 27. listopadu v 19 hodin • Divadlo Karla Pippicha

 

SCÉNY Z MANŽELSKÉHO ŽIVOTA • Ingmar Bergman

Milostné vztahy procházejí nejrůznějšími fázemi. Univerzitní vědec Johan a právnička Marianne představují dokonalý manželský pár se skvělou minulostí a nadějnou budoucností. Pod tímto povrchem však číhají problémy, které jednoho dne prolomí křehkou skořápku dlouholetého vztahu. Rozpad manželství znamená vzdalování se a opětovné bouřlivé setkávání, nedokážou žít spolu ani bez sebe, tajně se schází jako milenci..

Hrají: Michaela Badinková, Michal Dlouhý, Kamil Halbich / Vasil Fridrich, Barbara Lukešová

Uvádí Agentura Harlekýn Praha.

Úterý 3. prosince v 19 hodin • Divadlo Karla Pippicha

 

Divadelní předplatné podzim 2019 „B“

LADY OSKAR • Claude Magnier, Mélanie Guillaume, Jean Franco

Kdo by neznal Oskara, kultovní filmovou komedii, jeden ze skvostů ve filmografii Louise de Funése! Film byl natočen dle velmi úspěšné francouzské divadelní hry, která posloužila jako předloha i pro současnou komedii Lady Oskar, tedy modernizovanou verzi, která tentokrát dává velkou hereckou příležitost v hlavní roli ženě – komičce. Po podnikateli Bertrandovi tedy nyní přichází Clara Barnier, stejně rázná podnikatelka, matka, šéfová i manželka, jíž nic na světě nezlomí… kromě její vlastní rodiny!

Hrají: Jana Paulová, Ladislav Hampl, David Suchařípa, Jan Kříž, Denisa Pfauserová / Leontina Hromádková, Vendula Fialová, Barbora Vyskočilová / Marie Křížová

Uvádí Divadlo Kalich Praha.

Středa 25. září v 19 hodin • Divadlo Karla Pippicha

 

CHVÁLA BLÁZNOVSTVÍ • Axel Hellstenius

Chvála bláznovství je příběhem dvou přátel Ellinga a Kjella Bjarna, jež spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné, a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny.

Divák se stává svědkem jejich střetávání se s každodenní realitou, která je pro oba přátele komplikovaná a přináší řadu velmi humorných situací, zároveň však, pod odlehčeným tónem, dobře rozumí osamocenosti hrdinů, jejich strachu z lidí i touze po lásce a přátelství.

Elling a Kjell stojí na prahu nového "opravdového" života...

Hrají: Martin Hofmann, Filip Blažek, Michal Slaný, Lenka Zahradnická/Šárka Opršálová

Uvádí Pantheon Production s. r. o. Praha.

Pondělí 21. října v 19 hodin • Divadlo Karla Pippicha

 

CAVEMAN • Rob Becker

Máte chuť se rozesmát až k slzám? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví. Hrají: Jan Holík nebo Jakub Slach.

Uvádí Agentura Point s. r. o. Praha.

Pondělí 11. listopadu v 19 hodin • Divadlo Karla Pippicha

 

PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM • Dale Wasserman

Aby se vyhnul vězení, zvolil psychiatrickou léčebnu. Ale možná udělal tu největší chybu svého života… Strhující příběh o souboji mezi manipulativní zdravotní sestrou a jejím nedobrovolným pacientem.

Dramatizace stejnojmenného bestselleru Kena Keseyho posbírala spoustu cen, včetně ceny Newyorské kritiky a Tony Award, a hraje se s úspěchem po celém světě. Slávu Přeletu nad kukaččím hnízdem pak dovršila filmová adaptace Miloše Formana, která získala pět Oscarů – nejlepší film, herec, herečka, režisér a scénář. Hrají: Miroslav Hrabě / Lukáš Burian, Romana Goščíková / Anna Kulovaná, Petr Klimeš, Milan Enčev, Lukáš Malínek, Jindřich Žampa / Martin Šnajdr, Karel Hábl / Antonín Hardt, Alžběta Fišerová / Barbora Kepková, Michal Roneš, Marek Helma.

Uvádí Divadlo Radka Brzobohatého Praha.

Pondělí 16. prosince v 19 hodin • Divadlo Karla Pippicha

 

Divadelní předplatné podzim 2019

  • rezervace a prodej „předplatného“ v pokladně Divadla Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h, predprodej@chbeseda.cz,
  • předplatné „A“ – 1.750 Kč, „B“ – 1.450 Kč.
  • Prodej jednotlivých představení od 9. září 2019. 
  • změna programu | termínu vyhrazena