akce, dílna, workshop
10.10.2019 od 09:30
Chrudim

Péče o duševní zdraví

www.pdz.cz

Kulatý stůl s Ivetou Kokyovou  

Autorské čtení o Romech, předsudcích, specifikách soužití a také vztazích. Přijďte na povídání s paní Ivetou Kokyovou, kterou můžete znát např. z internetové televize Romea TV, kde je reportérkou a moderátorkou. 

Kontakt: Šance pro tebe/ www.sance.chrudim.cz  

Úterý 17. září a čtvrtek 10. října, vždy od 9:30 do 12 hodin • Klub Agora, Štěpánkova 92 

Ptáci a stěhování na jih  

Kontakt: Zelený dům Chrudim/ www.zelenydum.estranky.cz a Šance pro tebe www.sance.chrudim.cz 

Úterý 17. září v 17 hodin • Klub Agora, Štěpánkova 92 

Vycházkové rozjímání a putování Městskými sady  

Kontakt: Zelený dům Chrudim/ www.zelenydum.estranky.cz 

Středa 18. září v 9 hodin • Sraz u Denního stacionáře Jitřenka, Městský park 828 

Vedlejší účinky 

Režie: Steven Soderbergh

Hrají: Jude Law, Rooney Mara, Catherine Zeta-Jones, Channing Tatum, Vinessa Shaw, Ann Dowd,

Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá.

Po promítání filmu bude následovat beseda s odborníky MOJE JMÉNO NENÍ DIAGNÓZA. 

Úterý 1. října v 17 hodin • Městské kino Chrudim

Pochod generací do Městských lesů Chrudim 

Vydejte se procházkou od Zimního stadionu k rozhledně Bára, kde pro vás a vaše děti připravila Dobrovolnická agentura Šance pro Tebe tvořivý program.    

Kontakt: Šance pro tebe/ www.sance.chrudim.cz 

Sobota 5. října v 8:30 hodin • Sraz u Zimního stadionu Chrudim, V Průhonech 183  

Sejde z očí, sejde z mysli  

Promítání filmu režiséra Johna Castnera, který strávil osmnáct měsíců s pacienty i personálem léčebny v kanadském Brockvillu. Jeho nekriticky pozorující kamera zachycuje běžný život na uzavřeném oddělení, každodenní rutinu, konflikty i občasná milostná vzplanutí. Skrze rozhovory dostává divák mimořádnou příležitost důvěrně poznat vnitřní svět nemocných i okolnosti, které vedly k jejich hospitalizaci.  

Kontakt: Šance pro tebe/ www.sance.chrudim.cz 

Úterý 8. října v 17 hodin • Prostory klubu Agora, Štěpánkova 92