výstava
7.12.2018 od 10:00
Výstavní síň Chrudim v Divadle Karla Pippicha

Kouzlo patchworku

Ve výstavní síni Divadla Karla Pippicha v Chrudimi připravily členky volného sdružení Chrpa patchwork klubu Chrudim Pardubice ve spolupráci s Chrudimskou besedou výstavu nazvanou Kouzlo patchworku.

Výsledky své tvorby zde představí opět po třech letech členky klubu. K vidění budou nejen patchworkové práce, ale i další tvorba - tašky, kabelky, oděvní a bytové doplňky a hračky.

Pro ty, kteří nevědí, co je patchwork existuje jednoduché následující vysvětlení, které často budí na tvářích úsměv. To se prostě koupí bavlněné látky, rozstříhají se na malé kousky, které se potom zase sešijí. Proč? Protože se tak vytváří zajímavé ornamenty a struktury tvarem i barvami a protože nás to baví. Patchwork není žádná nová textilní technika, ale má kořeny v dávné minulosti nejen na našem kontinentě. Tato technika je stále populární po celém světě a v současné době se jí zabývají tisíce převážně žen a  konají se zajímavé výstavy. Vznikají také společné lokální i mezinárodní tématické projekty. Některé členky chrudimského klubu se těchto projektů účastní a výsledky jejich práce je možné vidět na výstavě.

Ve výstavě lze i vybrané exponáty zakoupit a třeba i maličkostí udělat někomu radost. V předvánočním čase to budou právě drobnosti s vánoční tématikou.   

Výstava bude otevřena denně od pondělí 3. do pátku 21. prosince 2018 od 10 do 18 hodin.