výstava
4.5.2021 od 10:00
Výstavní síň Chrudim v Divadle Karla Pippicha

Výstava - Cyklomapa Chrudimsko • ZUŠ CHRUDIM

Výstavní síň Chrudim v Divadle Karla Pippicha, otevřeno ÚT-PÁ 10-13 14-17, SO, NE, svátky 14-17 h. 

CBS Nakladatelství s.r.o. vytváří edici ručně malovaných cyklomap. Prvním projektem byla mapa na Kladensku, druhým na Chrudimsku. Mapy jsou obohacené o malby dětí převážně ze základních uměleckých škol.

Základní umělecké školy regionu tak dostaly příležitost zapojit se do zajímavého projektu. Žáci výtvarných oborů měli možnost pochlubit se svým výtvarným talentem a ukázat, jak umějí malovat.

Projekt se rozjel krátce před začátkem podzimní covidové situace, nastalo uzavření škol a distanční výuka. Vzhledem k tomu zůstaly v projektu jen dvě ZUŠ: Chrudim a Slatiňany. Žáci obou ZUŠ tedy kreslili místa celého regionu a všechny obrázky vznikaly doma v distanční výuce během podzimních měsíců. Snahu mladých výtvarníků jsme nemohli nechat nepovšimnutou. I přes nepříznivou situaci jsme uspořádali výstavu, kde jsou vystaveny všechny práce, které k cyklomapě vznikly. K její realizaci přispěli: Chrudimská beseda a Místní akční plán rozvoje vzdělávání II v ORP Chrudim. Moc děkujeme.

Velké poděkování patří především všem žákům, také rodičům, učitelům a v neposlední řadě CBS Nakladatelství. Díky jejich snaze, obětavosti, nadšení, trpělivosti a především vytrvalosti došlo k dokončení celého projektu až do výsledného produktu:        

Ručně malované cyklomapy CHRUDIMSKO, malované dětmi pro děti & ZUŠ CHRUDIM